کلاس های مجازی و مزایای آن

کلاس های مجازی و مزایای آن

کلاس های مجازی و مزایای آن

کلاس های مجازی چرا و چگونه ؟امروزه فضای مجازی همانطور که در دیگر عرصه های اجتماعی به شدت تاثیرگذار بوده، در عرصه آموزش و تدریس خصوصی نیز تاثیرگذار است. یکی از جنبه هایی که در فضای مجازی در حال گسترش می باشد و اکنون حتی دانشگاه های معتبر کشور و جهان به آن روی آورده اند، کلاس های مجازی آموزشی است که مورد استقبال مخاطبان زیادی قرار گرفته است. با استفاده از کلاس های مجازی در هر نقطه ای از کشور که قرار داشته باشید، می توانید به آموزش های باکیفیت و مناسب خود دسترسی داشته باشید. امروزه بسیاری از شرکت ها و سازمان ها اقدام به راه اندازی نرم افزارآموزش مجازی کرده اند تا از این طریق معلومات خود را به فضای مجازی ارائه دهند.

معرفی کلاس های مجازی

 

کلاس های مجازی و مزایای آن1

کلاس های مجازی یک محیط آموزشی و یادگیری است که به شرکت کنندگان در آن آموزش از راه دور ارائه می شود و آنها می توانند در یک فضای مجازی باهم ارتباط برقرار کنند و تعامل داشته باشند. کلاس آنلاین یک محیط آنلاین است که می تواند در قالب یک کلاس یک یا چنده نفره برگزار گردد.

انواع کلاس آنلاین و مجازی

افراد شرکت کننده در کلاس های آنلاین معمولا دانش آموزان و مدرسان هستند و این کلاس ها به دو دسته کلاس با نظارت مدرس و کلاس بدون نظارت مدرس تشکیل می شود.

کلاس های بدون نظارت مدرس

 

در این کلاس ها فقط میزان یادگیری دانش آموزان ارزیابی می گردد و بعضی اوقات نیز اصلا مدرسی وجود ندارد. در این کلاس ها دانش آموزان با مواد آموزشی آماده شده و بدون کمک مدرس یا مشاور تحصیلی به یادگیری می پردازند که اساسا یک دوره آموزشی الکترونیکی خصوصی است که می تواند آزمون آنلاین خودکار هم داشته باشد .در این کلاس ها معمولا یک پاورپوینت به دانش آموزان ارائه می شود تا مطالعه کنند یا یک آموزش ویدئو تماشا کنند.

کلاس های با حضور مدرس

این نوع کلاس تحت نظارت یک مدرس یا مشاور تحصیلی قرار دارد و به تعریف کلاس سنتی نزدیک تر است. این کلاس ها در تاریخ خاصی برگزار شده و دروس به صورت آنلاین آموزش داده می شود و دانش آموزان از طریق ویدیو کنفرانس در این کلاس حضور پیدا می کنند. در این نوع کلاس، دانش آموز و مدرس با یکدیگر تعامل دارند.

مزایای کلاس های مجازی و آنلاین

 

کلاس های مجازی و مزایای آن2

۱- دانش آموزان محدود به منطقه جغرافیایی که در آن زندگی می کنند، نمی شوند.
۲- آموزش مجازی به دلیل تعاملی بودن بیشتر، توجه دانش آموز را بیشتر جلب می کند.
۳- افزایش سطح مسئولیت پذیری و نظم خود جوش را در دانش آموزان افزایش می دهد.
۴- قدرت انتخاب موضوعات درسی در کلاس آنلاین بیشتر است.
۵- در هزینه هایی مثل رفت و آمد به آموزشگاه و تهیه مسکن در شهرهای دیگر برای حضور در کلاس های آموزشی صرفه جویی می شود.

آشنایی با اصلاح وبینار در کلاس آموزشی مجازی

 

کلاس های مجازی و مزایای آن3

به کلاس و دوره ای که به صورت آنلاین در محیط وب به صورت زنده و تعاملی در یک زمان مشخص برگزار می شود، وبینار می گویند. وبینارها به صورت مجازی از طریق محیط وب و یا با استفاده از نرم افزارهای ویدئو کنفرانس برگزار می شوند و یکی از روش های خوب برای انتقال اطلاعات به مخاطب می باشد.

امروزه برگزاری وبینار عمومیت بیشتری پیدا کرده است و مدرس یا مشاور تحصیلی با دانش آموز در یک روز و زمان مشخص در محیط وبینار حاضر گشته و اقدام به برگزاری کلاس مجازی می کنند و دانش آموزان به ارائه درس گوش می دهند و هر جا که نیاز بود می توانند از طریق چت باکس یا با صدا و تصویر سوالاتشان را بپرسند. وبینار دقیقا همانند یک کارگاه حضوری برای دانش آموزان است. وبینار مزیتی که دارد این است که این جلسات ضبط می شود و اگر مخاطب حتی نتواند به جلسه آنلاین برسد، می تواند پس از برگزاری کلاس از فایل ضبط شده استفاده کند .

جمع بندی

به طور کلی کلاس های مجازی به این معنی است که دیگر شما مجبور نیستید به کلاس بروید و در نتیجه زمان کمتری را در راهها و اتوبوس و مترو می گذرانید و زمان بیشتری را صرف تحصیل می کنید .همچنین بدون نگرانی از وضع آب و هوایی و آلودگی شهر به راحتی می توانید در کلاس های خود حاضر شوید.

مدیر

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر: