کلاس آنلاین دبیرستان در دوران قرنطینه کرونا

کلاس آنلاین دبیرستان در دوران قرنطینه کرونا

کلاس آنلاین دبیرستان در دوران قرنطینه کرونا3

کلاس آنلاین دبیرستان با توجه به دوران قرنطینه کرونایی و تعطیلی مدارس، شکل گسترده ای را به خود گرفته است. در شرایط جدید پیش آمده در کشور که مدارس تعطیل می باشند، دیگر نباید همان کارهای قدیمی را به روال گذشته پیش برد و در شرایط جدید باید متفاوت عمل کرد. راهکار شرایط جدید زندگی بر پایه اصول آنلاین به طور کلی راه حل خوبی است. زیرا دانش اموزان کمتر بیرون می روند و هزینه رفت و آمد نیز حذف می گردد و در هزینه های رفت و آمد دانش اموزان صرفه جویی می شود.

راههایی که به معلم کمک می کند تا آموزش آنلاین بهتر و مؤثرتری داشته باشد

 

کلاس آنلاین دبیرستان در دوران قرنطینه کرونا2

 

• تعامل آنلاین با دانش آموزان

در کلاس آنلاین دبیرستان چون معلم حضور فیزیکی ندارد، باید کاری کند تا دانش‌آموز این موضوع را احساس نکند و فکر کند شما از اول تا آخر دوره آن‌ها را حمایت می‌کنید، ساعات آنلاین بودن خود در روز و همینطور ارتباط در خارج از ساعات درسی را به دانش آموزان اعلام کنید.

• ایجاد یک محیط یادگیری حمایتی

شما به‌عنوان یک معلم می‌توانید یک جامعه آنلاین از دانش آموزان خود را داشته باشید و برای رسیدن به هدف از طریق تشویق، با یکدیگر تعامل داشته باشید. راه‌اندازی گروه‌های کوچک شبیه گروه‌های مطالعاتی سنتی یک شیوه خوب برای تشویق می‌باشد.

• استفاده از ابزارهای یادگیری برای آموزش بهتر

 

بهترین معلمان کسانی هستند که از یادگیری آنلاین و سنتی به صورت ترکیبی استفاده کنند و محتوای جالب و قوی برای تعامل بیشتر با دانش آموزان به وجود آورند.

• ارائه مداوم بازخوردها

در برگزاری کلاس آنلاین دبیرستان، انتقادات و پیشنهادات یک عامل مهم است. نظرات دانش آموزان به شما کمک خواهد کرد تا یک تجربه آموزشی آنلاین آموزنده و خوب داشته باشید.

• ایجاد آموزش با محتوای موبایل

شما می‌توانید برای تدریس از تلفن همراه استفاده کنید. اشتراک گذاشتن محتوای آموزشی به‌ صورت الکترونیک در تلفن همراه، باعث ایجاد یک محیط یادگیری خوب و با تعامل بیشتر می گردد.

راههای افزایش مشارکت دانش آموزان در کلاس آنلاین دبیرستان

 

کلاس آنلاین دبیرستان در دوران قرنطینه کرونا

 

معلم در کلاس آنلاین دبیرستان، زمان کمتری را در ارتباط مستقیم با شاگردانش است. از جمله دلایل شرکت نداشتن دانش آموزان در این کلاسها، فاصله با محیط کلاس، احساس عقب ماندن از موضوعات تدریس و یا کاهش علاقه و پیگیری در طول دوره می باشد.

۱- با دانش آموزانتان بیشتر آشنا شوید

معلمان باید به دنبال هر فرصتی برای شناخت بیشتر دانش آموزانشان باشند تا با نیازهای آنان بیشتر آشنا شوند.از آنجایی که دسترسی به کلاس آنلاین بسیار راحت تر است، تنوع دانش آموزان هم بیشتر می شود. پس معلمان باید بیشتر تلاش کنند تا با درک این تفاوت ها، از دانش آموزان حمایت کنند.

۲- در ارتباطاتان واضح و خلاق باشید

اگر در کلاس احتیاج به بحث و گفتگوی دانش آموزان با یکدیگر می باشد، قبل از آن باید قوانین لازم را به آنها بگویید تا از اظهارنظرات نامناسب جلوگیری شود. در روش های تدریس خود نیز تنوع ایجاد کنید تا دانش آموزان با دیدگاه های متفاوت، بتوانند از کلاس های شما لذت ببرند. برای مثال میتوانید از کلیپ های متنوع استفاده کنید.

۳- فرآیند بهبود را کنترل کنید

معلمان باید حداقل هفته ای یک بار فرآیند بهبود دانش آموزان خود را کنترل کنند. ممکن است برخی از دانش آموزان، برای یادگیری کامل مطلب، احتیاج به تمرین بیشتری داشته باشد. شما می توانید هر هفته ویدئو یا پیام هایی تهیه کنید و در آن موضوعات تدریس شده را دوره کنید و همچنین مطالب اضافه در آن قرار دهید.

۴- در دسترس باشید

 

کلاس آنلاین دبیرستان در دوران قرنطینه کرونا1

 

در کلاس آنلاین دبیرستان، حداقل دو راه به دانش آموزانتان برای برقراری ارتباط با شما ارائه دهید. مثلا ایمیل و… . ساعات آنلاین بودنتان در فضای مجازی را به آنها اعلام کنید. به این ترتیب ارتباط شما بیشتر خواهد شد و دانش آموز بیشتر دعوت به حضور در کلاس می شود و رغبتش برای شرکت در کلاس ها افزایش می یابد.

جمع بندی

در دنیای امروز که به طور گسترده ای به سمت دیجیتالی شدن حرکت می کند، برگزاری کلاس آنلاین در زمینه آموزش نیز به عنوان یک ابزار فوق العاده برای یادگیری شمرده می شود. در یک کلاس آنلاین، مباحث آموزشی عمدتا به صورت آنلاین و از طریق اینترنت و نرم افزار یادگیری الکترونیکی به دانش آموزان ارائه می گردد.

با برگزاری کلاس آنلاین، معلم ها می توانند بدون نیاز به ساختمانی برای مدارس، بسیاری از مباحث از آموزش حروف الفبا گرفته تا مباحث پیشرفته آموزشی در دوره های متوسطه را به دانش آموزان آموزش دهند.

مدیر

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر: