مشاوره تحصیلی برای شما چه مزایای دارد؟

مشاوره تحصیلی برای شما چه مزایای دارد؟

مشاوره تحصیلی برای شما چه مزایای دارد؟

مشاوره تحصیلی همواره از دغدغه های داوطلبان کنکور سراسری و دانش آموزان است. اینکه چرا باید از مشاوره تحصیلی استفاده کنند و ضرورت این امر چه می باشد. برای موفقیت در کنکور یا باید از آزمون و خطا استفاده کنید و یا از تجربه دیگران. خیلی ها فکر می کنند هزینه کردن برای داشتن یک مشاور کار بی فایده و هدر دادن پول می باشد. اما این طرز فکر کاملا غلط است. زیرا خیلی از اوقات هزینه ای که برای مشاوره صرف می شود، باعث می شود تا مدیریت زمان به درستی انجام شود.

فواید مشاوره تحصیلی برای دانش آموزان

در این مطلب می خواهیم فواید مشاوره تحصیلی را برای دانش آموزان شرح دهیم تا از دغدغه های آنها کم کنیم.

۱. تجربه کافی

یک مشاور، تجربه کافی در زمینه مسائل مربوط به دانش آموزان را دارد و سالها به دانش آموزان در طی کردن درست مسیر تحصیلی و موفقیت در این راه کمک کرده اند.مشاور می داند که داوطلبان کنکور و دانش آموزان چه زمان هایی انگیزه بالایی دارند و چه زمانی بی انگیزه می شوند. چه کتاب هایی در زمانهای مختلف برایشان لازم و مفید می باشد. مشاوران با چالش های این مسیر از مسائل مربوط به خانه گرفته تا نگرانی در مدرسه و کلاس، بیشتر آشنا هستند.

 

مشاوره تحصیلی برای شما چه مزایای دارد؟2

 

نمونه هایی از این نگرانی ها و چالش ها این موارد هستند:

• زورگویی، پرخاشگری یا دعوا
• نگرانی های بلوغ یا رشد شخصی
• درگیری مطلق خانوادگی
• درگیری مربی با دانش آموزان
• نگرانی از نمرات، مطالعات و دوره های درسی
• رسیدگی به عوامل استرس زا و ناراحت کننده در مدرسه و کلاس

۲. صرفه جویی در هزینه و زمان

فایده دوم مشاوره تحصیلی، صرفه جویی در هزینه و زمان می باشد. همه می دانیم که نمی توانیم زمان را به عقب برگردانیم. اما یک مشاور خوب واقعا دلسوز باشد می تواند بهترین منابع و به صرفه ترین راه ها را به شما نشان دهد. با در اختیار داشتن منابع خوب، هم در زمینه مالی صرفه جویی کرده اید، هم در زمان کمتری، حجم زیادی از مطالب آموزشی را یاد می گیرید.

مشاوره تحصیلی برای شما چه مزایای دارد؟3

۳. دادن انگیزه

فایده دیگر مشاوره تحصیلی و کنکور، دادن انگیزه کافی در مواقع لزوم می باشد. خیلی از اوقات همه ما به راهنمایی نیاز داریم. کسی که، به ما بگوید مسیرمان را ادامه یا تغییر دهیم. کسی که به ما دلگرمی و انگیزه دهد.

یک مشاور به شما کمک می کند تا در این مسیر احساس تنهایی نکنید. مواقعی پیش می آید که شما نیاز دارید با کسی صحبت کنید که شما را درک کند و با شما همدردی داشته باشد، تا شما انگیزه لازم را به دست آورید و به تلاش خود ادامه دهید تا به هدف هایتان برسید. خیلی از اوقات فقط داشتن یک مشاور تحصیلی است که می تواند باعث شود تا انگیزه در شما به وجود بیاید.

 

مشاوره تحصیلی برای شما چه مزایای دارد؟1

۴. برنامه ریزی درست

فایده دیگر این است که کمک می کند تا یک برنامه صحیح و اصولی داشته باشید. اینکه بدانید در چه بازه زمانی چه درس هایی را مطالعه کنید. استراتژی شما در هر بازه زمانی چگونه باشد. چه زمانی آزمون داده و چه زمانی درس ها را مرور کنید. چه زمانی به جمع بندی درس ها بپردازید و هر درس را در هر بازه زمانی چگونه مطالعه کنید.

داشتن یک مشاور تحصیلی خوب کمک می کند تا برنامه ای صحیح و اصولی برای خود داشته باشید و از سردرگمی نجات پیدا کنید و با خیال آسوده مسیر موفقیت را ادامه دهید. مشاور به شما برنامه می دهد و از وضعیت شما اطلاع دارد. شما هم برای رسیدن به موفقیت، فقط باید این برنامه را به درستی اجرا کنید. پس یک برنامه خوب کمک می کند تا با خیال راحت تری مسیر کنکور را طی کنید.

۵. روش مطالعه

یک مشاور تحصیلی، روش های درست مطالعه را به شما آموزش می دهد. روش تندخوانی را به شما یاد داده تا بتوانید تمرکز خود را برای مطالع بالا ببرید. به کمک مشاور یاد می گیرید که هر درس را چگونه بخوانید و روش درست مطالعه و همینطور شرایط مطالعه چگونه باید باشد.

جمع بندی

مشاوره تحصیلی، صرفا تعیین تکلیف نمودن و تحمیل یک راه حل به دانش آموز نمی باشد. بلکه یک نوع آموزش هنر یادگیری است. طوری که یک مشاور متخصص و خوب، با داشتن مهارت های لازم و صلاحیت علمی تلاش می کند تا با توجه به وضعیت دانش آموز، نیاز او را بر آورده ساخته و با ارائه بهترین راه و روش، او را به نتیجه دلخواه خود برساند.

مدیر

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر: